×

خطا

There was a problem loading image IMG_3622.JPG

غربالگری سرطان

سرطان از دلایل بسیار عمده‌ مرگ و میر در سراسر جهان است . شاید فکر کنید که سرطان بیماری ترسناکی است اما نباید ناامید شوید. با گذشت زمان مرگ و میر بر اثر سرطان‌ها رو به کاهش داشته است .

یکی از دلایل مهم این کاهش، «غـــــــربالگـــری» است . غربالگری به مفهوم تشخیص زودرس سرطان در افراد بی علامت است که حیات بیمار را تضمین می کند . هدف از انجام غربالگری سرطان ، یافتن سرطان‌هایی است که تا حد امکان می‌توانند زودهنگام یافت شوند ، پیش از آنکه هرگونه علامتی را از خود نشان دهند . در حال حاضر برخی سرطان‌ها قابل غربالگری نیستند . مثلا سرطان خون و تومورهای مغزی به طور ناگهانی شروع می‌شوند.غربالگری سرطان برای گروه های زیر در دسترس است :

1- عموم مردم : سرطان های تحت  غربالگری عبارتند از : سرطان پستان ، سرطان روده بزرگ ، سرطان دهانه رحم ، سرطان پروستات

2- گروه های با احتمال بالای ابتلا به سرطان : سرطان ریه ، سرطان کبد در هپاتیت B و C مزمن ، سرطان معده ، سرطان بیضه

رسالت ما توانمند نمودن مردم در خصوص سلامتی شان است به گونه ای که بتوانند بطور آگاهانه رفتارهای سالم را انتخاب کنند . برگزاری کلاس های آموزشی یکی از مداخلاتی است که در این زمینه می توان انجام داد . با ترویج خود مراقبتی می توانیم در تشخیص ودرمان به موقع سرطان و در نتیجه افزایش طول عمر بیماران اقدام نماییم .

2- برنامه کاری :

  • کلاس غربالگری سرطان سینه

کلاس های غربالگری سرطان سینه شامل یک جلسه می باشد و ماهانه برگزار می گردد . ساعت برگزاری کلاس ها 9 الی 10 صبح است و روز برگزاری کلاس طی هماهنگی با مدرس متعاقبا از طریق پیامک و نصب اعلامیه ساعات برگزاری کلاس در کلینیک تخصصی و درمانگاه و ... در معرض دید عموم و در سایت اعلام می گردد .

  • مدرس :

خانم دکتر گوهریان

  • ثبت نام :

دفتر آموزش سلامت همگانی واقع در طبقه اول کلینیک تخصصی

  • نحوه ارائه اطلاعات :

آموزش چهره به چهره ، بروشور ، اسلاید و پاورپوینت

  • گروه بندی :

تعداد شرکت کنندگان محدودیت خاصی ندارد .